Tulokset

2017 lenkin tulokset omalla sivullaan.

2016 lenkin tulokset omalla sivullaan.

2015 lenkin tulokset omalla sivullaan.

2014 lenkin tulokset omalla sivullaan.

2013 lenkin tulokset omalla sivullaan.

2012 lenkin tulokset omalla sivullaan.

2011 Kakskerran lenkin tulokset alasivulla (linkin jälkeen), ladattavissa PDF-muodossa.

Kakskerran lenkki 2011 tulokset (pdf)

KAKSKERRAN LENKKI 3.7.2011 TULOKSET
16 km JUNIORIT, tytöt alle 13 v.
1. Haavisto Kia TuUl 1.21,06 8 v.
16 km JUNIORIT, pojat alle 13 v.
1. Kortelainen Jyry HTL 37,07 10 v.
2. Syrjälä Niilo Tammelan Ryske 55,48 8 v.
3. Syrjälä Elmeri Tammelan Ryske 1.17,21 7 v.
4. Tuononen Aleksanteri Turku 1.17,48 6 v.
16 km JUNIORIT, pojat alle 15 v.
1. Mattila Janne Forssa 50,09 14 v.
2. Mutikainen Eetu Tammelan Ryske 55,48 13 v.
3. Virtanen Oskari TuUl 1.09,23 13 v.
16 km NAISET
1. Kallio Soile HTL 38,14
2. Betancourt Sonja TaSi 39,48
3. Salomaa Veera Wellmax Team 42,36
4. Vaarula Satu 49,25
16 km MIEHET
1. Koivula Sami TuUl 34,50
2. Rahkonen Marko SU 35,16
3. Plit Kristian TuUl 35,22
4. Raukko Jukka Turku 35,22
5. Eklund Janne TuUl 35,23
6. Kurra Harry Forssa 35, 24
7. Ajanki Jaakko HTL 35,28
8. Virtanen Petri Hämeenlinna 36,39
9. Paija Jarno TaSi 36,39
10. Valto Timo HTL 37,08
11. Boguslavskiy Roman Turku 38,34
12. Virtanen Pasi HML Discaajat 38,41
13. Snellman Harri KELA 38,43
14. Mutikainen Markus Tammelan Ryske 38,47
15. Palokangas Heikki 40,04
16. Paju Kari Team Paju 41,56
17. Tattinen Mika Alastaro 43,01
18. Nevalainen Paavo Turun Hiihtäjät 44,19
19. Tattinen Teemu Alastaro 44,40
20. Pekkola Kari Kotka 45,10
21. Aatsinki Hannu Turku 46,06
22. Manninen Timo 48,22
23. Markkula Jouko Loimaa 49,02
24. Hietala Kauko Karjalohja 49,03
25. Lemström Tage IP-08 49,16
26. Laine Jaakko Carrus 50,22
27. Lukumies Markku Somero 53,38
28. Kantelinen Teppo 1.09,30
29. Syrjälä Kimmo Tammelan Ryske 1.17,08
30. Tuononen Tommi Turku 1.17,49
31. Haavisto Esa TuUl 1.21,07
38 km NAISET, FIC FIC-pisteet
1. Koota Kati TuUl 1.19,14 20
2. Salo Julia TuUl 1.20,16 18
3. Juvas Maria Wellmax Team 1.31,45 16
4. Grönberg Sirpa K-P 1.39,00 14
5. Lahtinen Laura Turku 1.56,56 12
38 km MIEHET, FIC FIC-pisteet
1. Suihkonen Jani HTL 1.12,08 20
2. Brandt Robert HTL 1.15,09 18
3. Laulumaa Samuli 1.15,20 16
4. Huippula Jari-Pekka Radical Sport 1.17,49 14
5. Moilanen Pekka SAD Iisalmi 1.19,11 12
6. Laamo Ami Laamo Oy 1.20,19 10
7. Korkiakoski Hannu Savon Dynamo 1.20,21 9
8. Reijonen Jorma TuUl 1.31,00 8
9. Heinonen Kari TaSi 1.31,54 7
10. Partanen Tapio LahLu 1.34,16 6
11. Kulmala Rasmus TPS 1.40,25 5
12. Lehkonen Arsi TPS 1.40,38 4
13. Lehtonen Petteri Raisio 1.40,44 3
14. Hiden Aleksi TPS 1.43,37 2
15. Huittinen Vili Turku 1.45,11 1
16. Vaitonen Kari ETH Ski Team 1.49,56
17. Aimonen Pertti Pirkkala 1.55,48
38 km SAUVARULLALUISTELU CUP NAISET
1. Varjonen Anne Uusikaupunki 1.38,18 20
2. Harju Aira Masku 1.59,35 18
38 km SAUVARULLALUISTELU CUP MIEHET
1. Tattinen Petri Alastaro 1.20,15 20
2. Pyrhönen Pentti Liitarit 1.20,16 18
3. Sollo Timo HML Latu 1.20,18 16
4. Huovila Raimo Radical Sport 1.20,25 14
5. Halme Kristo Karkkilan Pojat 1.26,57 12
6. Laamo Mika Laamo Oy 1.27,06 10
7. Peltola Mikko KymUV 1.29,42 9
8. Teräväinen Yrjö Someron Esa 1.32,32 8
9. Grönroos Kai Team Ukitik 1.32,58 7
10. Paananen Jari Laamo Oy 1.33,14 6
11. Sinivaara Pertti Salo 1.37,29 5
12. Huppunen Raimo 1.38,04 4
13. Korhola Otto Tampere 1.38,19 3
14. Liukkonen Anssi Helsinki 1.40,02 2
15. Huohvanainen Pekka Helsinki 1.40,55 1
16. Vuorinen Kari Lempäälä 1.41,52
17. Madekivi Seppo Espoo 1.42,53
18. Merinen Turkka Peron Toverit 1.44,08
19. Jokela Arto Lieto 1.44,47
20. Muilu Hannu Turku 1.46,52
21. Tuominen Pertti 1.47,00
22. Mattila Keijo Köyliö 1.47,58
23. Vaari Jukka Espoo 1.48,56
24. Järvinen Juha Forssa 1.48,57
25. Lehtonen Heikki 1.50,16
26. Puolakka Kari Heinolan Moottorikerho 1.51,21
27. Kivirauma Joel Peron Toverit 1.55,29
28. Rastas Mika YO-kylä 1.56,14
29. Harju Jouni Masku 1.59,44

 

 

 

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *