2017 tulokset

2017 Kakskerran lenkki luisteltu, kiitoksia kaikille osallistuneille!

Tulokset pdf-muodossa ja sivukatkon jälkeen.

16 km POJAT 15 v.

1. Virtanen Juho, HRL 37.49
2. Vesanto Vilmer, HTL 38.00
3. Jääskeläinen Iiro, HTL 41.27
4. Vähä-Vahe Antti, HTL 55.12

16 km POJAT 11 v.

1. Paalasmaa Vili, TuUl 42.46
2. Ylänen Viljami, HTL 58.18
3. Walden Elias, HTL 58.21
4. Paalasmaa Timi, TuUl 1.01,01
5. Leinonen Severi, Turku 1.28,54

16 km NAISET

1. Varjonen Sinna, TuUl 42.48
2. Ekberg Laura, Turku 1.01,21

16 km MIEHET

1. Paju Kari, Team Paju 39.43
2. Varjonen Roni, TPS 41.26
3. Henriksson Mikko, Järvenpää 42.40
4. Mäki Petri, Turku 43.38
5. Snellman Harri 46.49
6. Muilu Hannu 47.10
7. Lindstedt Seppo, Turku 49.07
8. Reijonen Jorma, TuUl 49.56
9. Jääskeläinen Mika, Vantaa 50.34
10. Suvanto Jarno, Espoo 52.21
11. Moritz Niko, Turku 53.59

38 km NAISET

1. Juvas Maria, Helsinki 1.37,20
2. Grönberg Sirpa, TP 2.06,04

38 km MIEHET

1. Virtanen Jani, HTL 1.09,57
2. Ylänen Teemu, HTL 1.09,58
3. Vähä-Vahe Nils, HTL 1.10,14
4. Suihkonen Jani, HTL 1.15,23
5. Sjögren Antti, HTL 1.16,06
6. Rätte Toivo, Raisio 1.21,28
7. Kuntu Kristjan, Turku 1.29,30
8. Kinnala Kalle, TuUl 1.29,56
9. Koivula Sami, TuUl 1.30,49
10. Tolvanen Ville, Katukiitäjät 1.43,45

38 km MIEHET sauvarullaluistelu

1. Jåfs Simon, Vaasa 1.29,46
2. Tuomi Rauno, TT Talli 1.30,09
3. Mero Tommi, Forssa 1.34,04
4. Peltola Mikko, KHS 1.34,32
5. Suomalainen Ismo, Kouvola 1.37,06
6. Lehtonen Timo, TT Talli 1.37,42
7. Sinivaara Pertti, Salo 1.38,12
8. Ylikoski Mauri, Kelträme 1.39,28
9. Hentunen Pasi, Uusikaupunki 1.42,41
10. Madekivi Seppo, Espoo 1.43,14
11. Pekonen Seppo, Oilon Oy 1.43,25
12. Österbacka Ronald, Åbo IFK 1.44,23
13. Saarela Ari-Pekka, Oilon Oy 1.56,58

38 km SM NAISET sauvarullaluistelu

1. Varjonen Anne, Uusikaupunki 1.37,39
2. Vuorinen Jenni,Helsinki Triathlon1.54,35
3. Tossavainen Marika 2.13,44 38 km

SM MIEHET sauvarullaluistelu

1. Markkula Timo, TP 1.21,25
2. Niukkanen Anssi, HTL 1.21,25
3. Virtanen Petri, HTL 1.21,26
4. Vuorinen Kari, TP 1.21,31
5. Svala Joona, JäPy 1.26,41
6. Tattinen Petri, AU 1.27,37
7. Pyrhönen Pentti, Lohja 1.29,89
8. Ahola Kyösti, Syvä Köli 1.30,23
9. Huohvanainen Pekka, Spove 1.37,04